Skalné lezenie zažíva v ostatných rokoch celkom slušný boom. Je to tým, že stále menej fyzicky pracujeme a tak si to musíme nejako kompenzovať? Alebo len jednoducho túžime po stále intenzívnejších zážitkoch? Kto zakúsil šteklenie adrenalínu vie, aké je to nákazlivé. Nie je na tom samozrejme nič zlé, ba práve naopak. Pozitívne účinky endorfínov, ktoré človeka zaplavia po kvalitnom výkone, na konci torého je spokojnosť, sú predsa všeobecne známe.

Lezenie ako vyvážene namiešaná kombinácia fyzickej a mentálnej aktivity Ti mnohé z tohto dokáže sprostredkovať – adrenalín, šteklenie, endorfíny aj spokojnosť. Naučí Ťa lepšie spoznať seba samého, pomôže Ti prekonávať svoje zdanlivé obmedzenia a posúvať vlastné limity. No a v neposlednom rade tá nádherná príroda okolo, vietor, slnko, skaly, lišajníky, machy, muchy, konáre, komáre… Toto všetko a ešte oveľa viac môžeš zažiť na našich kurzoch a čo je dôležité – úplne bezpečne, pod vedením profesionálnych inštruktorov.

OBOZNAMOVACÍ KURZ LEZENIA NA SKALÁCH

Pre kohokoľvek, kto chce pričuchnúť k tejto úžasnej činnosti. Ideálne ak budete aspoň dvaja, ale vieme sa dohodnúť aj na individuálnom kurze.

Ide o jednodňovú záležitosť, trvajúcu spravidla 6 – 8 hodín, počas ktorých sa Vám budeme intenzívne venovať. Kurzy šijeme na mieru, tzn. že sa vždy prispôsobujeme požiadavkám, možnostiam a schopnostiam účastníkov. Ich počet na jedného inštruktora je maximálne 5, čím garantujeme individuálny prístup! 

Ťažko možno hovoriť o naučení, keďže jeden deň je príliš málo. Nám ide o to, aby si si na vlastnej koži vyskúšal skalné lezenie, prácu s lanom a zlanovanie, istenie spolulezca, prácu s rôznymi lezeckými pomôckami a veľa ďalšieho. 

Pošli mejl alebo zavolaj a všetko ostatné dohodneme. Ak máš kamoša, zober aj jeho. Keď sa nazbierate štyria, budete to mať lacnejšie. Treba sa ozvať minimálne 2 týždne pred plánovaným termínom.

Pevné termíny nemáme, vždy je to o individuálnej dohode a aj výber lokality vieme do veľkej miery prispôsobiť klientovi. Sme flexibilní, vieme prísť kamkoľvek a vhodné terény nájdeme takmer po celom Slovensku (PB, ZA, TN, ZV, DT, BS, MT, TS, PP, LE, PD…). My  Vám odporučíme a Vy si vyberiete, čo je Vám najbližšie! Našou srdcovkou však je Kalamárka nad Detvou.

My lezieme za každého počasia, ale myslíme si, že prvé stretnutie so skalou si treba vychutnať po všetkých stránkach a tak sa najmä v prípade intenzívneho daždivého počasia určite vieme dohodnúť na náhradnom termíne.

       50,00 €/osobu * (pri počte účastníkov 2-3) 

       40,00 €/osobu * (pri počte účastníkov 4-5)

* v cene je zahrnuté zapožičanie základnej výstroje (lano, sedací úväz, prilba), nie je zahrnutá cena za dopravu, ktorá záleží od lokality. 

Okrem chuti zažiť niečo nové, sa tiež hodí štipka odvahy, za hrsť odhodlania, plný batoh dobrej nálady, športové oblečenie, niečo pod zub a obuv, v ktorej si myslíš, že by to mohlo ísť. Čím tesnejšia tým lepšie.

Ďalšie produkty

ZÁKLADNÝ KURZ LEZENIA NA SKALÁCH

(5-dňový) – ak chceš začať seriózne liezť, tu získaš základné vedomosti a zručnosti potrebné k bezpečnému samostatnému pohybu v skalných terénoch

KURZ VIACDĹŽKOVÉHO LEZENIA

(víkend) – nadstavbový kurz určený skúsenejším skalkárom, ktorí chcú svoje pôsobenie posunúť aj do vyšších stien

SLOVENSKO = LEZECKÝ RAJ

jedno- až niekoľkodňový (podľa dohody) lezecký “roadtrip” po najkrajších slovenských skalkách

LEZENIE ŠITÉ NA MIERU 

milujeme lezenie, hory, skaly a rovnako radi pracujeme s ľuďmi. Dokážeme Vám “ušiť” lezecké aktivity a individuálne podujatia na mieru podľa Vašich možností, schopností, požiadaviek a predstáv. Darujte Vašej rodine, priateľom, kamarátom, kolegom, zamestnancom… zážitky, na ktoré nezabudnú. Neváhajte nás kontaktovať, určite neoľutujete!